Uncategorized

واتس اپ عقب نشینی کرد/مهلت تایید قوانین به تاخیرافتاد

واتساپ

در واکنش به خارج شدن بزرگ کاربران از واتس اپ به علت تغییرات قوانین، این پلتفرم خاطرنشان کرد مهلت تائید نوتیفیکیشن را تا ۱۵ می افزایش داده و بیانیه ای جدید منتشر کرد.

به گزارش مهر،  فیس بوک برنامه جنجالی خود برای اشتراک گذاری اطلاعات کاربران واتس اپ با کسب وکارهای دیگر این شرکت از جمله اینستاگرام و مسنجر را به تأخیر انداخت.

این شبکه اجتماعی چندی گذشته با نوتیفیکیشنی به کاربرانش خاطرنشان کرد اطلاعات شخصی آنان از جمله شماره موبایلشان را با فیس بوک به اشتراک می گذارد و به کاربران تا ۸ فوریه زمان داد با این قوانین موافقت کنند. در غیر این صورت آن ها مجبور به حذف اپ بودند. این اقدم واتس اپ به مهاجرت عظیم کاربران از آن منجر شد.

ولی روز گذشته واتس اپ بیان کرد مهلت تعیین شده برای تغییرات قوانین این پیام رسان از ۸ فوریه به ۱۵ می تغییر داده تا فرصت بیشتری برای از بین بردن اخبار جعلی و سردرگمی ناشی از شایعات آنلاین داشته باشد.

گروه های حامی حفظ حریم شخصی کاربران این اقدام واتس اپ را نقد کرده اند و معتقدند پیام ها میان کاربران واتس اپ و شرکت ها را در فیس بوک ذخیره می شوند و از آن برای تلبیغات در شبکه های اجتماعی دیگرش استفاده می شود. پیام های بین کاربران همچنین خصوصی باقی می ماند.

واتس اپ تعهد کرده در اروپا و انگلیس فقط کاربران تجاری شاهد تغییرات خواهند بود و بقیه کاربران حتی با تأیید نوتیفیکیشن تغییری در فرایند فراوری اطلاعات آنها به وجود نمی آید. اما قانونگذارن ایتالیایی اعلام نموده اند هنوز مشخص نیست اطلاعات کاربران اروپایی واتس اپ برای چه مواردی استفاده می شود.

در بیانیه واتس اپ آمده است:« ما شاهد سردرگمی بسیاری از افراد درباره آپدیت اخیر خود بودیم. ما همیشه از چت های شخصی با فناوری رمزگذاری انتها به انتها محافظت می کنیم و فیس بوک یا واتس اپ نمی توانند آن ها را رصد کنند. ما تماس ها یا پیام ها را رصد نمی کنیم و اطلاعات تماس را با فیس بوک به اشتراک نمی گذاریم. در این آپدیت ها هیچیک از این موارد تغییر نمی کند و در عوض آپدیت ها شامل گزینه های جدید برای ارسال پیام به یک کسب وکار در واتس اپ است… حساب کاربری هیچکس تا ۸ فوریه تعلیق یا حذف نمی شود.»

سایت منبع:sarpoosh.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *